overlay

Güne Erken Başlayan Kazanır, Peki Ya Hayata!

  • haber372_kapak.jpeg
  • haber372_ (1).jpeg
  • haber372_ (2).jpeg
  • haber372_ (4).jpeg
  • haber372_ (5).jpeg


Prematüre bebeklerin beslenmesi ve bakımı konusunda insanları bilgilendirmek amacıyla 17 Kasım Dünya Prematüre Günü olarak kutlanıyor. Bu doğrultuda, Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda "Prematüre Günü" etkinliği gerçekleştirildi.Gerçekleştirilen etkinliğe; hastane yönetimi, yenidoğan yoğun bakım uzman hekimleri, birim çalışanları ve hastanede  prematüre olarak dünyaya gelen ve yaşama tutunmuş çocukların aileleri katıldı.

Programda açış konuşması yapan hastane başhekim yardımcılarından Ecz. Merve TÜRKMEN; 17 Kasım Dünya Prematüre gününde bebekler ve sorunlarıyla ilgili olarak farkındalık oluşturmak için, prematüre bebekler ve aileleriyle bir araya gelindiğine değinerek; şözlerini şu şekilde sürdürdü.  “Türkiye’de her yıl 150 bin prematür bebek doğduğunu ve bu 150 bin bebeğin 50 bini 1000 gr’ın altında olduğunu, bu bebeklerin hayata tutunmaya çalışmak için çok büyük savaşlar verdiğini ve  çok zorlu süreçlerden geçtiğini belirterek, bu küçük savaşçıların verdiği mücadelede sağlık çalışanları olarak bebeklerimizin hep  yanındayız şeklinde ifade etti.  Ayrıca; Hastanemiz Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesinde tüm hastalarımızı ve prematüre bebeklerimizi sağlığına kavuşturmak için özveriyle emek veren uzman hekim, hemşire ve sağlık personellerine “Dünya Prematüre Günü”nde ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.

Programa katılan ailelerden duygulu bir konuşma yapan üçüz Prematüre annesi bebekleriyle yaşadığı sürece değinerek, Yenidoğan Yoğun Bakım ekibinin sayesinde zorlu sürecin üstesinden daha kolay geldiğini belirtti.

Düzenlenen programın ardından hastane yönetimi, yenidoğan yoğun bakım ekibi ve prematür bebeklerin aileleriyle birlikte pasta kesildi.