E-İmza Başvuru/Yenileme İşlemi Yardım Dökümanı
01 Temmuz 2022

Elektronik imza ilk başvurusu ve mevcut e-imza süresi bitmek üzere olup "Yenileme" talebinde bulunan personellerimizin aşağıdaki başvuru linki üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuru Linki: https://portal.kamusm.gov.tr/bp/ws.go
eimzabasvuru1.PNG

Başvuru linkine tıklayarak açılan ekranda istenen bilgileri girerek "Giriş" butonuna tıklayınız. Bu aşamada Sağlık Bakanlığı ÇKYS üzerinde gerekli kontroller yapılacak herhangi bir sorun yok ise başvuru ekranı açılacaktır.
eimzabasvuru2.PNG

Açılan Başvuru Formunda bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurarak "Form Onayla" butonuna tıklayarak açılan ekranda başvurunuzu onaylayınız.

Elektronik İmza İle Onay Verilmesi Durumunda; 

Yenileme İşlemini Elektronik İmza kullanarak gerçekleştirecek personelimizin herhangi bir Başvuru Formu göndermelerine gerek yoktur. 

Islak İmzalı Onay Verilmesi Durumunda; 

Yenileme İşlemini ıslak İmza ile gerçekleştirecek personelimiz, Başvuru Formlarının çıktılarını alarak ıslak imzalı bir şekilde Çorum İl Sağlık Müdürlüğü - Sağlık Bilgi Sistemleri Birimi’ne ulaştırmaları gerekmektedir.

**Önemli: Aile hekimleri, kayıp/çalıntı nedeniyle yeniden e-imza talep edenler ve ikinci e-imza talebinde bulunan personellerimizin aşağıda belirtilen ücretleri İl Sağlık Müdürlüğünün hesabına yatırdıklarına dair dekontlarını corum.bilgiislem@saglik.gov.tr eposta adresine veya Çorum İl Sağlık Müdürlüğü - Sağlık Bilgi Sistemleri Birimi’ne ulaştırmaları gerekmektedir.

 Banka adı:  Ziraat Bankası - Çorum Şubesi
 Kurum: Çorum Defterdarlığı Muhasebe Müd. Tahsilat Hsb.            Vergi No: 815 034 74 81
 Hesap İBAN numarası: TR92 0001 0000 7800 0010 0053 10
 Ödenecek Ücret Yenileme Başvurularında : 271,40 TL

 İlk Başvuru, Kayıp/Çalıntı ve İkinci E-imza taleplerinde mini kart okuyucu ile birlikte toplam : 271,40 + 147,5 = 418,90 TL

Not:Sadece kart okuyucu talebinde bulunacak personellerin https://onlineislemler.kamusm.gov.tr/landing adresi üzerinde yer alan "Kart Okuyucu Başvuru" ekranından başvurularını yaparak ödemelerini yine kamusm'ye yapmaları gerekmektedir. Sadece kart okuyucu başvurularında Müdürlüğümüze ödeme yapılmayacaktır.

 Kamusm Fiyatlandırma Sayfası
 https://kamusm.bilgem.tubitak.gov.tr/urunler/nitelikli_elektronik_sertifika/fiyatlandirma.jsp
 Açıklama Açıklama Kısmında Mutlaka "Çorum İl Sağlık Müd. AD-SOYAD-TC e-imza BAŞVURU" yazılması gerekmektedir.