E-İmza Başvuru/Yenileme İşlemi Yardım Dökümanı
17 Ağustos 2021

Elektronik imza ilk başvurusu ve mevcut e-imza süresi bitmek üzere olup "Yenileme" talebinde bulunan personellerimizin aşağıdaki başvuru linki üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuru Linki: https://portal.kamusm.gov.tr/bp/ws.go
eimzabasvuru1.PNG

Başvuru linkine tıklayarak açılan ekranda istenen bilgileri girerek "Giriş" butonuna tıklayınız. Bu aşamada Sağlık Bakanlığı ÇKYS üzerinde gerekli kontroller yapılacak herhangi bir sorun yok ise başvuru ekranı açılacaktır.
eimzabasvuru2.PNG

Açılan Başvuru Formunda bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurarak "Form Onayla" butonuna tıklayarak açılan ekranda başvurunuzu onaylayınız.

Elektronik İmza İle Onay Verilmesi Durumunda; 

Yenileme İşlemini Elektronik İmza kullanarak gerçekleştirecek personelimizin herhangi bir Başvuru Formu göndermelerine gerek yoktur. 

Islak İmzalı Onay Verilmesi Durumunda; 

Yenileme İşlemini ıslak İmza ile gerçekleştirecek Hekimlerimiz, Başvuru Formlarının çıktılarını alarak ıslak imzalı bir şekilde Çorum İl Sağlık Müdürlüğü - Sağlık Bilgi Sistemleri Birimi’ne ulaştırmaları gerekmektedir.

**Önemli: Aile hekimleri, e-imzasını kaybedip yeniden talep edenler ve ikinci e-imza talebinde bulunan personellerimizin aşağıda ödeme bilgileri sayfasında belirtilen ücretleri İl Sağlık Müdürlüğünün hesabına yatırdıklarına dair dekontlarını corum.bilgiislem@saglik.gov.tr eposta adresine veya Çorum İl Sağlık Müdürlüğü - Sağlık Bilgi Sistemleri Birimi’ne ulaştırmaları gerekmektedir.

Ödeme Bilgileri için tıklayınız.