overlay

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Sayın Valimiz Başkanlığında Gerçekleştirildi

  • haber248_ kapak.JPG
  • haber248_ (1).JPG
  • haber248_ (3).JPG
  • haber248_ (4).jpg

           Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 16.04.2018 tarihinde Saat:16.00’da Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

        Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ başkanlığında düzenlenen toplantıya, Çorum Milletvekili Sayın Lütfiye İlksen CERİTOĞLU KURT, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

          Vali Necmeddin KILIÇ,  ‘’TBMM Bağımlılıkla Mücadele konusunda oldukça etkin faaliyetler yürütmektedir’’ diyerek İl Koordinasyon Kurulunun ilimiz için toplumsal farkındalığı arttırmak, etkili propaganda yapmak ve uyuşturucu konusunda nefret oluşturmak için yoğun faaliyetler sürdürdüğünü ifade etti.

        Sayın KILIÇ, ’’Yarınlarımızı yönetmenin tek yolu Milli Eğitim Müdürlüğü’’ ‘dür diyerek okullarda çocukların boş vaktini değerlendirmek için spor, sanat, kültürel faaliyetlere yoğun katılımın sağlanması konusunda çalışmaların yapılması gerektiğini belirtti.

          Çorum Milletvekili Sayın Lütfiye İlksen CERİTOĞLU KURT, ‘’Bağımlılık her türlü kişinin bulaşabileceği bir hastalıktır’’ diyerek özellikle çocukların ara yaş döneminde korunması ve gözetiminin önemine değindi. Bağımlılık ile Mücadele kapsamında tüm kurumlara çocuk gözetimi konusunda büyük görevler düştüğünü belirten Sayın KURT, özellikle Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okullarda çalışan öğretmenlerin öğrencilerini gözetleme sorumluluklarının olduğunu ifade etti. Her kurumun bir okulunun olmasının önemini vurgulayarak bu sayede çocuk gruplara yönelik faaliyetlerin daha aktif bir şekilde sürdürülebileceğini söyledi.

         Çocuk gözetimi konusunda İl Müftülüğü ’ne de büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Sayın KURT, her imamın bağımlılık konusunda eğitime tabi tutulmasının gerekliliğini vurgulayarak ayrıca imamların görev sorumluluğu dahilinde olan mahalleleri iyi tanıyıp bağımlılıkla mücadelede aktif rol almaları gerektiğini ifade etti.

           Bağımlılıkla Mücadele konusunda yeterli imkânlarımızın olduğunu belirten Sayın KILIÇ hedefe birlikte yürüyerek gençlerimizi maddeye hiç bulaşmadan, yeni kitleler oluşmadan gerekli atılımların yapılması gerektiğini vurguladı.

            Bağımlılık ile Mücadele alanında yapılan kurumsal çalışmaların ele alındığı toplantıda; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı, Sayın Milletvekili’ ne ve kurul üyelerine bilgilendirme sunumlarında bulundu.

            Katılımcıların fikirlerini de paylaştığı Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.