overlay

Bekliyoruz! Sağlığınızı Ertelemeyin, Kanserle Mücadele Yeni Binamızda Devam Ediyor.

haber242_kapak.JPG

     İl Sağlık Müdürlüğü kanserle mücadele çalışmalarını yeni binasında devam ettiriyor.

     Müdürlük bünyesinde olan KETEM çalışmalarında Meme kanseri, Rahim ağzı kanseri ve Kalın barsak kanserleri tarama hizmetleri ücretsiz olarak veriliyor.

     “Ulusal Kanser Haftası” etkinlileri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kurumları kanser tarama çalışmalarını toplumda farkındalık etkinlikleri ile güçlendirdi.
     
     
Kanser Haftası etkinlikleri çerçevesinde Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Çorum İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde “Sık Görülen Kanserlerde Bilinmesi Gerekenler” konulu panel düzenlendi. Programın açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mete DOLAPÇI, Tıp Fakültesi olarak hızlı bir ilerleme kaydettiklerini ifade ederek sağlık konusunda önemli bir hizmet verdiklerine inandığını vurguladı. Prof. Dr. DOLAPÇI, yılda 500’ün üzerinde büyük onkoloji ameliyatı gerçekleştirildiğini ve önemli başarılara imza atıldığına dikkat çekti.
  
    
Panelde Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesinden, Dr. Öğr. Üyesi Kaan HELVACI “Dünyada ve Ülkemizde Kanser” öğretim üyesi Prof. Dr. Meral GÜLHAN“Akciğer Kanserinde Güncel Durum” Prof. Dr. Betül BOZKURT “Meme Kanserinde Erken Tanının Önemi” Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Murat BAYKAM ise  “Erkeklerde Prostat ve Mesane Kanseri Bir Kader midir?” konulu sunumları gerçekleştirdiler.

haber242_ 8.jpghaber242_ 9.jpg                              

       İl Sağlık Müdürlüğü ve Özel Platin Anadolu Meslek Lisesi kanserle mücadele ve kansere dikkat çekmeye yönelik “sağlığını temiz havayla ile destekle, kanserden korun” temalı fidan dikme etkinliği gerçekleştirdi. Kanserden korunmak için sağlığımızı her alanda desteklemenin önemine dikkat çekildi. Fidan dikme öncesi öğrencilere fidan dikme tekniği gösterildi.

haber242_ (1).JPG haber242_ (5).JPG

       Sağlık kurumlarınca İl merkezi ve ilçelerinde sağlık çalışanlarına okullarda öğrencilere ve halka “Ulusal Kanser Haftası” kapsamında bilgilendirme eğitimleri düzenlendi. Farkındalık oluşturmaya yönelik stant ve yürüyüşler gerçekleştirildi.

        Sağlıklı Yaşam Aracı ile pazar yerlerinde bilgilendirme etkinlikleri yapılarak halka İl Sağlık Müdürlüğünün yenini binası tanıtılı. Kanser taramalarının yeni binada sürdürülmekte olduğu anlatıldı. Etkinlikte kansere vurgu yapan sloganlı; şemsiye, tişört ve yağmurluklar dağıtıldı.

haber241_ (10).JPG