overlay

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu(BMİKK) Teknik Çalışma Grupları Toplantısı Vali Yardımcısı Ayhan ÖZKAN Başkanlığında gerçekleştirildi.

  • BMİKK Teknik Çalışma Grupları_Ek_43866333.JPG
  • BMİKK Teknik Çalışma Grupları_Ek_43866335.JPG
  • BMİKK Teknik Çalışma Grupları_Ek_43866332.JPG

   Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu (BMİKK) Teknik Çalışma Grupları (Uyuşturucu, Alkol, Tütün, Davranışsal ve İletişim) toplantısı 27.03.2018 tarihinde Saat:08.30 da Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

      Vali Yardımcısı Ayhan ÖZKAN başkanlığında düzenlenen toplantıya, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

    Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Ayhan ÖZKAN, Bağımlılığın önemli bir sorun olduğunu söyleyerek, bu konuya devlet büyüklerimizin en üst düzeyde önem verdiğini belirtti.

      Bağımlılığın ciddi bir halk sağlığı sorunu olduğunu vurgulayan Sayın ÖZKAN bu konuda tüm kurumlara üstün görevler düştüğünü ifade ederek bu kapsamda gerçekleştirilen toplantılara kurumların en üst düzeyde temsil edilmesinin önemine değindi.

      Bağımlılık ile Mücadele alanında yapılan kurumsal çalışmaların ele alındığı toplantı İl Sağlık Müdürlüğünün BMİKK Teknik Çalışma Gruplarının çalışma usul ve esasları  ile İl Sağlık Müdürlüğü faaliyetleri ile İl Emniyet Müdürlüğünün Narko Rehber konulu çalışmalarına ilişkin sunumları ile devam etti.

    Yapılan bilgilendirme sunumlarının ardından Vali Yardımcısı Ayhan ÖZKAN, konunun sadece İl Sağlık Müdürlüğü ve Kolluk Kuvvetlerinin görev alanında olmadığını belirterek tüm kurumların gerekli hassasiyeti gösterecek çalışmalar yapmasını söyledi.

      İl Sağlık Müdürlüğü sunumunda yer verilen Çorum ilinde gerçekleştirilen örnek uygulama ve projelere değinen Sayın ÖZKAN amacımızın bu konuda en üst düzeyde gayret ve çalışma göstermenin olduğunu söyleyerek bunu da ancak büyük kitleleri içeren projelerle başarabiliriz dedi.

   Katılımcıların fikirlerini de paylaştığı Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu (BMİKK) Teknik Çalışma Grupları Toplantısı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.