overlay

Bağlan Ama Bağımlı Olma!

  • haber228_ kapak.jpg
  • haber228_ (1).JPG
  • haber228_ (2).JPG
  • haber228_ (3).JPG
  • haber228_ (4).jpg
  • haber228_ (6).jpg
  • haber228_ (7).JPG

“8-14 Mart Bilişim Haftası” münasebetiyle “Teknoloji Bağımlılığı”na dikkat çekmek amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü, Çorum Fotoğraf Kulübü Derneği ve Hitit Doğa ve Gençlik Spor Kulübü Derneği işbirliği ile Örencik’ te doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Günümüzün gelişmiş teknolojilerinden olan bilgisayar ve internet kullanımının yaşamımızda istenilen bilgiye anında ulaşabilme, bilgi paylaşımını sağlayabilme gibi getirdiği kolaylıklar yanında çok sık ve zararlı kullanımından kaynaklanan birçok problemi de beraberinde getirmekte olduğu bilinmektedir. Bireylerde, okul çağındaki çocuk ve gençlerde oldukça sık görülen problemli internet/bilgisayar kullanımı, sosyal ilişkilerinin olumsuz yönde etkilenmesine, aile bağlarının zayıflamasına neden olmakta;akademik başarılarını veya iş başarılarını da düşürebilmektedir.

Teknoloji/İnternetin aşırı ve bilinçsiz kullanımının önlemesi ve bu konuda farkındalık yaratılması amacıyla Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Ruh Sağlığı Birimince “Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele Programı’ başlatılmıştır.

Çorum Valiliği koordinasyonunda yürütülen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu üyesi Çorum Fotoğraf Kulübü Derneği, Hitit Doğa Kulübü Derneği ve İl Sağlık Müdürlüğünün katkılarıyla Pazar Günü Örencik’ te doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yürüyüş 8 km’ lik bir parkur olarak belirlenmiş, Örencik kalesinden başlayıp Sıralı Şelaleler ile devam etmiştir. Yürüyüş sırasında ve sonrasında Teknoloji bağımlılığı başta olmak üzere Bağımlılıkla Mücadeleye dikkat çekilerek Sağlıklı Yaşamın önemi vurgulanmıştır. Tüm katılımcıların memnuniyetiyle sonlanan etkinlik toplu fotoğraf çekimiyle son bulmuştur.

Teknolojiye Bağlı Kalma, Haydi Sağlık İçin Çık Doğaya!