overlay

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu

  • haber210_kapak.JPG
  • haber210_ (1).JPG
  • haber210_ (2).JPG
  • haber210_ (3).JPG
  • haber210_ (4).JPG
  • haber210_ (5).JPG

         Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 15.02.2018 tarihinde Saat:14.00 da Hitit Üniversitesi Rektörlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

    Sayın Valimiz Necmeddin KILIÇ başkanlığında düzenlenen toplantıya, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN, Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. H. Nesrin DİLBAZ, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

     Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN, ”Üniversite olarak bilgi birikimlerimizi ve fiziki imkanlarımızı tüm kurumlarla paylaşmak bizim ana felsefemizdir.” diyerek Üniversite bünyesindeki Bağımlılıkla Mücadele ve Araştırma Merkezi’nin kısa sürede kurulduğunu ve bağımlılıkla mücadele çalışmalarının aktif olarak sürdürüldüğünü söyledi.

     Vali Necmeddin KILIÇ,  “Yaşadığımız çağ bilgi çağı biz bilgiyi bağımlılıkla mücadele kapsamındaki çalışmalara katarak yolumuza devam edeceğiz. Bilgiyi idari tecrübelerle birleştirip tüm kurumlarla paylaşım içerisinde olarak verdiğimiz bu mücadelede istenilen sonuca ulaşacağız.” dedi. 2017 yılı için Narkotik Suç kapsamında Çorum için vaka sayısının oldukça az olduğunu vurgulayarak bu kapsamda yoğun çalışmaların olduğunu ifade etti. Okul çevresi güvenliğinin tam olarak sağlandığını kurul üyelerinin iş birliği içinde çalışmasının ve alınan kararlarının kısa sürede uygulanmasının başarıyı arttırdığını söyledi.

      Prof. Dr. H.Nesrin DİLBAZ, Bağımlılıkla Mücadele kapsamında Çorum ilinde özverili bir çalışma gördüğünü bu durumun başta AMATEM ve Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere tüm kamu ve kuruluşlarının koordinasyonunun bir ürünü olduğunu ifade etti. Çorum ili içinde yeni bir sorun olarak ortaya çıkan bağımlılık tehdidinin yapılan toplantılar ve alınan kararlarla ortadan kaldırılabileceğinin bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduğunu da söyledi.

   Ayrıca toplantıda Kolluk Kuvvetlerinin okulda, sokakta ve kırsal kesimde olmak üzere ilimizdeki bağımlılıkla mücadelede arz, talep ve ulaşılabilirliğin engellenmesine yönelik faaliyetlerinin başarılı şekilde devam ettiği bilgisi paylaşıldı.

     Bağımlılık ile Mücadele alanında yapılan kurumsal çalışmaların ele alındığı toplantıda; kurul üyelerine bilgilendirme sunumlarında bulunuldu.

    Katılımcıların fikirlerini de paylaştığı Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi. Toplantı sonrasında tüm Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu üyeleri Hitit Üniversitesi organizasyonunda gerçekleştirilen Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. H. Nesrin DİLBAZ’ ın konuşmacı olarak katıldığı “Madde Kullanımı ve Bağımlılıkla Mücadele” konulu seminere katılım gösterdi.