overlay

İl Sağlık Müdürümüzün Tıbbi KBRN Farkındalık Eğitimi Ziyareti

İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZÜN TIBBİ KBRN FARKINDALIK EĞİTİMİ ZİYARETİ

Bakanlığımız Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce  KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyasyon ve Nükleer) olaylarında nasıl bir yapılanma olması, neler yapılması gerektiği ve personelin konu ile ilgili farkındalığını artırmak amacıyla yapılan Tıbbi KBRN Çalıştayı ve Tıbbi KBRN Farkındalık Eğitim Programı neticesinde 21 Eğitim Bölgesi aracılığı ile tüm illerimizde Tıbbi KBRN Farkındalık Eğitimine başlanması planlanmıştır

Bu kapsamda meydana gelebilecek Kimyasal Biyolojik Radyasyon ve Nükleer nitelikli  kazalara müdahalede ilimizde acil sağlık hizmetlerinde görev yapan personele KBRN Olaylarına karşı müdahale aşamaları, KBRN' nin önemi, hasta sevkinin uygun koşullarda yapılması ve korunma yolları konularında Eğitim Bölge Koordinatör İlimiz olan Ankara  İl Sağlık Müdürlüğü KBRN Eğitmenleri Dr. Hasan KUŞ ve Dr. Enver İNCE tarafından 10-11 Mayıs 2017 tarihlerinde Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim Araştırma Hastanesi Eğitim Salonunda 196 personele Tıbbi KBRN farkındalık eğitimi verilmektedir.

Eğitimin birinci günü İl Sağlık Müdürümüz Dr. Metin ÖZTÜRK Eğitim Salonuna ziyarette bulunarak katılımcılara eğitimin önemi hakkında bilgi vermiştir.

  • DSC_0540.JPG
  • DSC_0763.JPG
  • DSC_0764.JPG
  • DSC_0768.JPG
  • DSC_0770.JPG