overlay

EVDE SAĞLIK HİZMETİ ALAN YAŞLILARA ZİYARET

   

  • haber62_1.JPG
  • haber62_2.JPG

     

     18-24  Mart Yaşlılara Saygı Haftası Kapsamında Evde Sağlık Hizmeti’nden yararlanan hastalar; İl Sağlık Müdürü Dr. Metin ÖZTÜRK ,Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm.Dr.Ömer SOBACI, Halk Sağlığı Müdürü Dr.Ahmet BARIŞ tarafından ziyaret edildi.

Evde Sağlık Hizmetleri;

Çeşitli hastalıklara bağlı olarak ,evde Sağlık Hizmeti sunumuna ihtiyacı olan bireylere Evinde-Aile Ortamında sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde verilen; muayene, tetkik, tahlil, tedavi,tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetlerini kapsar.

Evde Sağlık Hizmetlerinden ;

Yatağa bağımlı kronik hastalığı olanlar ,ileri derece kas hastalığı olanlar, engelliler ,terminal dönem onkoloji hastaları, yeni doğan fototerapisi olmak üzere çocuk hastalar ve lohusalar yararlanmaktadır.

Başvuru; hasta , hasta yakını, diğer kişi veya kurumlar tarafından 4443833 numaralı telefon hattı aranarak il koordinasyon merkezine yapılır.

Çorum ilinde evde sağlık hizmetleri 22 araç,85 personel ile verilmektedir.2016 yılında il genelinde 26327 ziyaret yapılmış olup; 2017 yılında 201 yeni hasta eklenmiştir.