overlay

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü Etkinlikleri


Ortaköy İlçe Kaymakamı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü İle Birlikte Düzenlenen Etkinlik (05.02.2020);

     Ortaköy Kaymakamı Murat ACAR, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer SOBACI,  Halk Sağlığı Başkanı Dr. Ahmet BARIŞ ve beraberindeki heyetle; Sigaranın Zararlarına Dikkat Çekmek ve Farkındalığının artırılması için Dünya Sigarayı Bırakma Günü Etkinlikleri sebebiyle Ortaköy İlçesinde denetim – eğitim faaliyetinde bulundular.

     Kahvehaneleri ve değişik işyerlerini ziyaret ederek esnaflarla, ilçe vatandaşlarla sohbet eden heyet “ SİGARANIN ZARARLARINI ANLATAN AFİŞ VE BROŞÜR “ dağıttılar.

     Ortaköy’ lü Vatandaşların sağlıkla ilgili sorunlarını da dinleyen İl Sağlık Müdürü bu ziyarette İlçe Hastanesini de denetledi. Hastalarla ve personellerle tek tek görüşen Sobacı eksikliklerin giderilmesi hususun da yetkililere talimat verdi. 

     haber608_2.jpg

                                                         haber608_3.jpg

İl Sağlık Müdürlüğü ve Gençlik Spor il Müdürlüğü Mahmut ATALAY Gençlik Merkezi gençleri ile düzenlenen etkinlik;

       9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma günü etkinlileri çerçevesinde iki kurum ortaklaşa faaliyetler sergilediler.

     Gençlerin, Sigara Maketini dövmesi ve bunu da sosyal medya hesaplarında yayınlaması oldukça ilgi çekici ve anlamlı oldu. Söz konusu maketi sopalarla ve ellerindeki dövizle döven gençler baraj etrafında dondurucu soğukta yürüyüş yaparak farkındalık faaliyetini tamamladılar. 

haber608_4.jpg     haber608_5.jpg

AHL Merkezinde Düzenlenen Etkinlikler;

     AVM yönetimi sosyal sorumluluk gereği İl Sağlık Müdürlüğü ile ortak hareket ederek AVM ‘ nin dış cephesinde dev akranda dumansız hava sahasının logosunu ve İlimizin simgesi Saat kulesini yansıttılar.  Sağlık Çalışanları Stant açarak vatandaşlara bilgilendirme yaptılar ve el broşürleri dağıttılar.  Vatandaşların Karbon monoksit ölçümlerini de yapan görevliler hafta boyunca çeşitli etkinliklere farkındalık çalışmalarını yapacaklarını ifade ettiler. 


haber608_6.jpg  haber608_7.jpg  haber608_8.jpg.png

İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay YEDAM ile birlikte İl Jandarma Komutanlığında Düzenlenen Seminer;

     06.02.2020 ve 11.02.2020 tarihlerinde İl Jandarma Komutanlığında 97 asgari personele (er-erbaş-subay) Yeşilay YEDAM çalışanları ile birlikte bağımlılıkla mücadele ve tütün, tütün ürünlerinin zararları konulu seminer düzenlenmiş ve karbon monoksit ölçümü yapılmıştır. 

haber608_9.jpg  haber608_10.jpg  haber608_11.jpg

                                        haber608_12.jpg   haber608_13.jpg

Vali Yardımcılarımız Denetim Çalışmalarına Katıldı(11.02.2020)
     
İl Sağlık Müdürlüğünün planlamış olduğu 09 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü etkinliklerine, Vali Yardımcısı Tamer ORHAN, Vali Yardımcısı Murat Çağrı ERDİNÇ, Halk Sağlığı Başkanı Dr. Ahmet BARIŞ ve Destek Hizmetleri Başkanı Ahmet Bahadır ÜNLÜ ve diğer görevliler katıldı.

     
Söz konusu etkinlikler sebebiyle, Kamu Kurumlarını ve bazı işyerlerini ziyaret eden Vali Yardımcıları ve katılımcılar,  Tütün ve Tütün Mamullerinin Zararlarının farkındalığının oluşması amacıyla el broşürleri dağıttılar.

     Denetimlere katılan yetkililer vatandaşlarla sigaranın zararları üzerine sohbet ederek denetimlerini bitirdiler

haber608_14.jpg  haber608_15.jpg

Abdalata köyü fidan dikimi etkinliğinde farkındalığı artırmak amacıyla Sigaranın zararlarını anlatan afişler açıldı broşürler dağıtıldı

haber608_16.jpg.png


İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından Çorum Özel Bahçeşehir Koleji Öğrenci ve Öğretmenlerine Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele konulu seminer düzenlenmiştir.

haber608_17.jpg  haber608_18.jpg