overlay

BASIN AÇIKLAMASI


Sosyal Medyada Çorum Gündemi isimli sayfanın 11/06/2019 tarihinde “Bugün yağmur yağdı Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine de  Yağmur Yağdı kovalar sıra sıra..” cümlesiyle paylaştığı video hakkında, İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından  yapılan açıklama aşağıda  sunulmuştur:

T.C. Sağlık Bakanlığı Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi binası geçici kabulü yapılmış ve kesin kabulü henüz yapılmamıştır. Bu sebeple hastane binasındaki tadilat halen yüklenici firma uhdesinde bulunmakta ve bu süreç içerisinde idare tarafından hiçbir işlem  yapılamamakta olup, bina ile ilgili oluşan  sıkıntılar yüklenici firma  ve ihale  makamı İl Özel İdare Genel Sekreterliğine bildirilmektedir.

Habere konu olan durumla ilgili Hastane 4. ve 7. Blokları arasında bulunan cam çatı aksamında hastane hizmete açıldığı günden itibaren  zaman zaman aşırı yağmurlardan sonra sızıntı problemleri yaşanmış ve inşaat firmasına durum defalarca bildirilmiştir. 3. kez yüklenici firma tarafından tadilat yapılmasına rağmen sızıntılar ne yazık ki hala devam etmektedir. Haberde bahsi geçen durum hakkında yüklenici firma ile temasa geçilmiş olup, ayrıca kesin kabul aşamasında kabul heyetine de sıkıntı iletilecektir.

Yaşanan olumsuzluklardan dolayı tüm Çorum’lulardan özür diliyor, çözümü noktasında çabalarımızın devam etmekte olduğunu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz.

                                                                                                             Uzm. Dr. Ömer SOBACI

                                                                                                                  İl Sağlık Müdürü