overlay

Çorum’da Beslenme Dostu Okul Programı Kapsamında Denetimler Devam Ediyor

  • haber442_kapak.jpg
  • haber442_ (4).jpg
  • haber442_ (1).jpg
  • haber442_ (2).jpg
  • haber442_ (3).jpg
  • haber442_ (1).png


              Beslenme Dostu Okul Projesi ile Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel/kurumların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesi hedefleniyor.

              Bu kapsamda Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan denetim ekibinde;  Buharaevler  Mesleki ve  Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sabriye ESEN, Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Musa AKIŞ, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Biriminden Ebe Selin YILMAZ, Dyt.Elif KAYALI KARAKUŞ, Dyt. Özlem GÖK, Dyt Ayşe ÇEKMEZ ‘in olduğu ekip tarafından yapılan okul denetimleri titizlikle devam ediyor.

             Yapılan açıklamada Beslenme Dostu Okullar Programı çerçevesinde yeni başvuruda bulunan 80.yıl Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu,  İskilip Ebussuud Efendi İlkokulu, İpekli Bağlar Anaokulu, Bayat Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Bayat Anaokulu, Dumlupınar İlkokulu yapılan denetimler sonucunda sertifika almaya hak kazanmış olup, sertifikası olan diğer 55 okulumuzunda  takip denetimlerinin devam ettiği belirtilmiştir. Yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi konusunda Çorum ’da tüm okulların Beslenme Dostu Okul olabilmelerinin önemini vurgulanmış ve Çorum ili  geneli tüm okullar başvuruya davet edilmiştir.